Poznaj wyniki Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2021! Projekt, który wygrał prowadził od początku głosowania

2020-10-15 13:05 lw
Wyniki Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego
Autor: Materiały prasowe Wyniki Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego

W tegorocznej ósmej edycji BO wzięło udział 9604 osób. Głosować mógł każdy mieszkaniec Koszalina bez względu na wiek. W tym roku miasto na pomysły mieszkańców przeznaczyło 2 990 000 złotych

Eksplozja 5-tonowej bomby z czasów II Wojny Światowej "Tallboy"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Które projekty zostaną zrealizowane?

"40 punktów życia czyli defibrylatory AED w miejscach publicznych" – to zwycięski projekt ogólnomiejski budżetu obywatelskiego Koszalina. Zagłosowało na niego 3028 osób. Jego wartość to 650 tys. złotych.

Prezydent Koszalina, Piotr Jedliński mówiąc o zwycięskim projekcie zaznaczył, że defibrylatory będą ogólnodostępne:- Nie będą pod zamknięciem, wydawane na prośbę. Te defibrylatory będą mogły zostać użyte, jak tylko coś się stanie. Ten projekt ma służyć mieszkańcom.

Tomasz Molesztak, współautor zwycięskiego projektu, podziękował mieszkańcom za głosy i zaufanie: - Miejmy nadzieję, że miasto Koszalin stanie się jedną z wizytówek europejskich miast, które posiadają publiczny dostęp do dobrych defibrylatorów AED.

Jeśli w budżecie miasta znajdzie się dodatkowych 20 tys. złotych, to w przyszłym roku zostanie także przebudowana Wodna Dolina, która w głosowaniu zajęła drugie miejsce.

Głosowaniu podlegały także projekty z dziewięciu koszalińskich osiedli (Wspólny Dom, Lechitów, Jamno-Łabusz, Wańkowicza, Tysiąclecia, Bukowe, Rokosowo, Śródmieście, Raduszka), w których zgłoszone zadania przekraczały ustaloną na 114 tys. zł kwotę maksymalną.

W pozostałych ośmiu osiedlach głosowanie było zbędne. Np. na osiedlu Unii Europejskiej powstanie wybieg dla psów, na remont chodnika przy ul. Chrzanowskiego 11-17 zdecydowali się z kolei mieszkańcy osiedla im. Tadeusza Kotarbińskiego, a na osiedlu Raduszka wykonana zostanie nawierzchnia na ul. Goździków.

Szczegółowe wyniki znajdziecie na stronie https://koszalin.budzet-obywatelski.org/wyniki