Policja przygotowała aktualne mapy tras alternatywnych nad morze

2020-06-22 10:10 lw
Zachodniopomorska Policja
Autor: Materiały prasowe Zachodniopomorska Policja

Trasy alternatywne pozwolą sprawnie i bezpiecznie dotrzeć do nadmorskich miejscowości w czasie wzmożonego, wakacyjnego ruchu. Kampania policji "Bezpiecznie nad morze – trasy alternatywne", prowadzona jest wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie

Na podstawie dokonanej oceny i analizy aktualnego stanu bezpieczeństwa na drogach województwa zachodniopomorskiego oraz prowadzonych remontów drogowych przygotowano mapę z trasami alternatywnymi z najbardziej dogodnymi możliwościami dojazdu i powrotu z miejscowości nadmorskich.

Mapka zawiera m. in. trasy alternatywne nad morze, miejsca występowania zatorów drogowych, utrudnienia w ruchu spowodowane robotami drogowymi, miejsca obsługi podróżnych i działania fotoradarów.

Trasy alternatywne z kierunku Bydgoszcz droga krajowa nr 25:

Do Mielna, Darłowa: w miejscowości Biały Bór zjazd na drogę krajową nr 20 następnie w Miastku zjazd na drogę wojewódzka nr 206 do Koszalina.

Trasy alternatywne z kierunku Poznań (Piła) droga wojewódzka nr 11:

Do Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna: zjazd z drogi ekspresowej nr S-11 w Szczecinku na drogę wojewódzką nr 172 do Połczyna Zdroju, następnie zjazd na drogę wojewódzką nr 163 do Białogardu, Karlina, Dygowa.

Szczegółowe informacje o warunkach drogowych na trasach krajowych podawane są pod całodobowym numerem Punktu Informacji Drogowej GDDKiA 19 111.

Mapki w formie ulotek informacyjnych pojawią się we wszystkich jednostkach powiatowych i miejskich policji zachodniopomorskiej oraz na stacjach paliw.