Policja apeluje do motocyklistów o ostrożność i rozwagę na drodze

2020-08-13 9:00 lw
Wypadek z udziałem motocyklisty
Autor: pixabay Wypadek z udziałem motocyklisty

Od początku roku na terenie województwa zachodniopomorskiego doszło do 50 wypadków z udziałem motocyklistów, 10 zginęło, a 40 zostało rannych. Tylko w tym miesiącu w naszym regionie zginęło już 3 motocyklistów

We wtorek (11 sierpnia ) w miejscowości Domachowo w pow. koszalińskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem motocyklisty i ciągnika rolniczego. Nie żyje 32- latek kierujący jednośladem. Kilka dni wcześniej w Dziwnówku również zginął motocyklista, który zderzył się z osobówką. Między Gryfinem a Widuchową, zginął motocyklista, który uderzył w barierę energochłonną. Okoliczności wypadków wyjaśnia policja.

Na te niechlubne statystyki wpływ mają przede wszystkim błędy popełnianie przez kierujących pojazdami oraz również słaby system szkolenia zarówno kierowców pojazdów jednośladowych, jak i kierowców samochodów. Do tego dochodzi wzrost zarejestrowanych pojazdów, a także sprzyjający jeździe motocyklem długi, a niekiedy całoroczny wręcz sezon. Kiedy robi się ciepło, słonecznie i sucho, wtedy przyciskamy gaz mocniej.

Motocykliści, którzy przestrzegają zasad bezpiecznej jazdy uważają opinie krążące o ich środowisku za bardzo krzywdzące. Wskazują jednocześnie, że większość kierujących motocyklami to prawdziwi pasjonaci, dla których przejażdżka jednośladem to forma relaksu i okazja do spotkań z przyjaciółmi.

Ponadto kierowcy motocykli zwracają uwagę na zachowanie innych uczestników ruchu, szczególnie kierowców samochodów osobowych, którzy nie zauważają motocykli przy zmianie pasa ruchu i niechętnie umożliwiają przejazd na zakorkowanych ulicach.

Policja apeluje - zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo!