Pieniądze dla OSP z regionu w ramach trzeciej edycji programu „Mały Strażak”

2020-06-19 12:13 AGu/lw
Sprzęt dla OSP
Autor: Materiały prasowe Sprzęt dla OSP

W tym roku na doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych przeznaczono aż 1,2 mln złotych. Maksymalna wysokość wsparcia dla jednej jednostki OSP to 25 tysięcy złotych. Nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczął się 16 czerwca

Do zachodniopomorskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej trafią radiotelefony, ubrania specjalne, hełmy, węże, pilarki i agregaty, węże tłoczne, kurtyny wodne, detektory do pomiaru stężeń tlenu oraz dwutlenku węgla a także inny sprzęt niezbędny podczas akcji ratowania życia i zdrowia mieszkańców naszego regionu.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przeznaczą 1,2 miliona złotych w ramach III edycji Programu pn. „Mały Strażak”.

W poprzedniej edycji do rozdysponowania było pół miliona złotych. Skorzystało 28 jednostek OSP. W tym roku szacuje się, że dofinansowanie trafi do ok. 50 jednostek.

Nabór potrwa do 16 lipca 2020 lub do wyczerpania puli środków. Co ważne, w tej edycji o dofinansowanie mogą wnioskować tylko jednostki OSP, które wcześniej nie korzystały z pomocy „Małego Strażaka”.