Nowy punkt pobrań drive-thru w Koszalinie. Większy dostęp mieszkańców do badań pozwalających wykryć chorobę COVID-19

2020-11-10 12:53 lw
Kolejny punkt pobrań drive-thru
Autor: pixabay Kolejny punkt pobrań drive-thru

Specjalny namiot stanął na boisku żużlowym przy stadionie "Gwardia", wjazd od ul. Sportowej. Terenu użyczył Zarząd Obiektów Sportowych w Koszalinie

Punkt będzie czynny codziennie - w godz. 9.00-11.00 - przyjmowani są klienci komercyjni, natomiast w godz. 11.00-13.00 klienci skierowani przez NFZ. Wyjątkiem jest czwartek, kiedy klienci komercyjni przyjmowani są w godz. 13.00-15.00, a skierowani przez NFZ w godz. 15.00-17.00.

Szacuje się, że w ciągu godziny może być przyjętych ok. 30 osób. Osoby chcące skorzystać z punktu mobilnego proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 797-028-368.

Do Prezydenta zgłosił się również Olgierd Geblewicz, Marszałek Zachodniopomorski, który poprosił o znalezienie nowej lokalizacji namiotu do badań covidowych, znajdującego się na szpitalnym parkingu przy ul. Piłsudskiego. 

Aktualne umiejscowienie namiotu powoduje problemy w ruchu zarówno kołowym, jak i pieszym w pobliżu szpitala. Tworzą się korki, które utrudniają ruch m.in przy bardzo ruchliwym skrzyżowaniu z ulicą Chałubińskiego. W związku z tym zdecydowano, aby namiot przenieść na teren Parku Wodnego Koszalin.

Szczegóły dotyczące terminu przenosin będą ustalone w przyszłym tygodniu.

Nowy sposób na zamknięte siłownie. Zajęcia fitness przeniosły się do szkoły tańca