Nagroda filmowa dla koszalińskich uczniów

2020-06-25 15:35 wj
Koszalińscy uczniowie nagrodzenia na Festiwalu Filmowym
Autor: Kadr z filmu Klaudiii Perz i Pawła Kozaka Koszalińscy uczniowie nagrodzenia na Festiwalu Filmowym

Koszalińscy uczniowie laureatami I Ogólnopolskiego Festiwalu Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych DOC.Camera w Łomży

Klaudia Perz z koszalińskiego Plastyka oraz absolwent V Liceum Ogólnokształcącego - Paweł Kozak zdobyli pierwsze miejsce na I Ogólnopolskim Festiwalu Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych DOC.Camera w Łomży.

Młodzi producenci nakręcili film pt. „Pani Mama”. -To historia młodej przedszkolanki – opowiada Klaudia Perz. - Chcieliśmy przedstawić inny obraz tego zawodu. Zawsze takie osoby kojarzyły mi się z rodzinnym ciepłem i gromadką dzieci. Ta historia jest inna. Pokazujemy młodą przedszkolankę, uwielbiającą swoją pracę, kochającą dzieci, oddaną im bez reszty, ale gdy zamyka za sobą drzwi domu – jest sama. Nie ma rodziny, która na nią czeka. Bohaterka wydaje się być osobą pewną siebie, mocno stąpającą po ziemi, która wie czego chce. Sprawia wrażenie, że jeszcze nie jest gotowa aby być Panią Mamą także w życiu. Czy bycie singlem to jej świadomy wybór, czy konieczność?

W role główne wcieliły się dzieci i ich opiekunka z Przedszkola Zaczarowany Domek w Koszalinie. Scenariuszem i reżyserią zajęła się Klaudia Perz, a montażem filmu Paweł Kozak.

To pierwsza edycja Młodzieżowego Festiwalu Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych DOC.Camera, skierowana do młodzieży szkół ponadpodstawowych do zachęcenia ich do zabawy obrazem. Nadesłane filmy oceniało profesjonalne jury, w którego skład wszedł m.in. Piotr Domalewski reż. filmu „Cicha noc”. Jak przyznaje Klaudia wysokie noty od tak znakomitego jury to olbrzymie wyróżnienie, motywacja do dalszych działań i szansa dla obojga na dostanie się na studia filmowe.

Produkcję koszalińskich filmowców można zobaczyć już na You Tubie, film został zgłoszony także do Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film.