Mimo zakazu fryzjerka przyjmowała klientów

2020-04-09 21:51 lw
Kara dla właścicielki salonu fryzjerskiego
Autor: pixabay Kara dla właścicielki salonu fryzjerskiego

Właścicielka jednego z zakładów fryzjerskich w Koszalinie przyjmowała klientów mimo zakazu wprowadzonego przez rząd w związku z pandemią. Policjanci zastali ją, gdy strzygła jednego z klientów, a drugi czekał na usługę

Policjanci dostali informację, że zakład fryzjerski w Koszalinie przyjmuje klientów. Podejmujący interwencję funkcjonariusze zauważyli, że okna zakładu są całkowicie zasłonięte materiałem, by nie można było dostrzec, czy ktoś jest w środku. Gdy mundurowi zapukali, drzwi do salonu otworzyła właścicielka, a wewnątrz przebywało dwóch mężczyzn, których wpuściła chwilę wcześniej. Jeden z nich w momencie kontroli prowadzonej przez funkcjonariuszy siedział na fotelu fryzjerskim.

Za złamanie przepisów wobec całej trójki policjanci skierowali wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Koszalinie. Dodatkowo właścicielka salonu musi liczyć się z karą, która zostanie jej wymierzona przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Policjanci przypominają, że w związku ze zmianami jakie zostały wprowadzone na terenie kraju, zmieniła się taktyka działań służb mundurowych. Funkcjonariusze wykonują intensywne czynności patrolowe na ulicach naszego miasta. Policjanci sprawdzają cel wyjścia lub wyjazdu z domu oraz czy wszyscy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa.