Kontrola auta za darmo. Działania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” na koszalińskich drogach

2021-10-26 15:02
Koszalińscy policjanci sprawdzają oświetlenie kontrolowanych pojazdów
Autor: materiały prasowe Koszalińscy policjanci sprawdzają oświetlenie kontrolowanych pojazdów

Do 15 grudnia potrwa ogólnopolska kampania policji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. W działania zaangażowali się także koszalińscy policjanci, którzy zwracają szczególną uwagę na oświetlenie kontrolowanych samochodów oraz informują kierowców o możliwości bezpłatnego sprawdzenia oświetlenia na stacji kontroli pojazdów.

Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pojazdu pozwalają kierującemu wcześniej dostrzec pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem, a także inną przeszkodę znajdującą się na drodze. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, znacznie wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

Działania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”
Autor: materiały prasowe Działania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

Na prawidłowe działanie świateł składa się kilka czynników: właściwe ustawienie wysokości świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia, prawidłowe natężenie emitowanego światła, sprawne żarówki i czystość lamp.

Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”
Autor: materiały prasowe Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

Policjanci z Koszalina do 15 grudnia podczas kontroli drogowych, będą zwracać szczególną uwagę na oświetlenie pojazdów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Dawid Kwiatkowski i jego hity w nieznanych wersjach. Gorący koncert w ESKA Live!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE