Kierowcy z promilami zatrzymani przez koszalińską policję. Niechlubny rekordzista miał ponad 2,5 promila

2021-01-07 12:03 lw
Pijani kierowcy zatrzymani przez policję
Autor: Materiały prasowe Pijani kierowcy zatrzymani przez policję

Policjanci z koszalińskiej drogówki cyklicznie prowadzą działania, sprawdzając kierowców samochodów osobowych, motocyklistów czy rowerzystów pod kątem prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Mundurowi przeprowadzili kontrolę drogową w Sianowie. Alkotest w chwili pomiaru wskazał, że kierowca opla ma w organizmie 2,6 promila alkoholu. W trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że nietrzeźwy 42-latek ma również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2025 roku.

Kolejnym nietrzeźwym kierującym z tak dużym wynikiem zawartości alkoholu w organizmie był 34-latek, który zdecydował się wsiąść za kierownicę. Alkotest wykazał, że mężczyzna prowadził pojazd w Koszalinie przy ul. Kolejowej mając 1,5 promila.

W Kodeksie Karnym znajdziemy informacje, że kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?