Idą mrozy! W weekend na Pomorzu Zachodnim będzie bardzo ZIMNO i ślisko na drogach

2021-01-14 12:54 PAZ
Zapowiada się mroźny weekend na Pomorzu Zachodnim
Autor: Robert Thiemann\Unsplash

Masy mroźnego powietrza ze wschodu dotrą w weekend nad województwo zachodniopomorskie. Niebo będzie pogodne, ale termometry będą wskazywać wartości poniżej zera. Zwłaszcza mieszkańcy wschodniej części regionu odczują spadki temperatury.

Na wschodzie kraju w weekend może być w nocy nawet -25°C. Na dodatek synoptycy podkreślają, że temperatura odczuwalna będzie niższa o nawet 10 stopni. Co termometry pokażą na Pomorzu Zachodnim?

Mieszkańcy okolic Szczecinka, Wałcza i Drawska Pomorskiego mogą spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę spadków temperatury do -10°C (przy gruncie do -14°C), a z niedzieli na poniedziałek - do -15°C (przy gruncie do -18°C). Jak podkreśla serwis Pogoda-zachodniopomorskie.pl, im dalej na zachód, tym będzie cieplej. W Świnoujściu temperatura minimalna wyniesie w nocy z sobotę na niedzielę ok. -1°C, a z niedzieli na poniedziałek - ok. -4/-5°C. 

W następnym tygodniu mrozy ustąpią, ale pojawi się deszcz. W najbliższych dniach należy uważać na drodze, bo będzie ślisko. Zwracajmy też uwagę na osoby bezdomne oraz na psy i koty, którym w nocy grozi zamarznięcie. Warto wówczas powiadomić odpowiednie służby, np. straż miejską.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

Jak zrobić 10000 kroków? [TEST] | ESKA XD - Fit vlog #14