Przy koszalińskim PCK powstaje Grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych

2020-02-05 13:18
PCK w Koszalinie powołuje grupę SIM.
Autor: Wioleta Jędrzejczyk - Betlińska PCK w Koszalinie powołuje grupę SIM.

Pierwsze szlify medyczne będą mogły zdobyć osoby w wieku od 15-18 lat! Koszaliński oddział PCK tworzy grupę SIM.

Grupa SIM oficjalnie zacznie działać od połowy lutego. Nabór trwa. Do tej pory zgłosiło się 30 osób, które chcą realizować statutowe działania Polskiego Czerwonego Krzyża. - Każdy znajdzie coś dla siebie – zapewnia Marcin Maślanka, dyr. koszalińskiego oddziału PCK. - Młodzież będzie mogła realizować się w działaniach społecznych, edukacyjnych, prowadząc m.in. zajęcia w przedszkolach i szkołach z promocji zdrowia, prawa humanitarnego. Wyjdą do swoich rówieśników z prelekcjami na temat krwiodawstwa.

Uczestnicząc w zabezpieczeniach Grupy Ratowniczej, zdobędą teoretyczną i praktyczną wiedzę medyczną, która pozwoli po osiągnięciu odpowiedniego wieku – zasilić szeregi grupy.

- Do wszystkich powierzonych zadań zostaną odpowiednio przygotowani – zapewnia Marcin Maślanka. - Kandydaci przez rok, raz w tygodniu, pod okiem profesjonalnej kadry zdobędą niezbędną wiedzę, która się przyda przy realizacji poszczególnych działań.

Osoby zainteresowane wstąpienie do grupy SIM powinny kontraktować się z PCK poprzez fanpage koszalińskiego oddziału. Oficjalnie grupa wraz z zarządem zostanie powołana w połowie lutego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE