Ferie z rycerzami zaplanowano w Koszalinie.

2020-02-06 16:00
Ferie zimowe z rycerzami i damami
Autor: Materiały Prasowe Ferie zimowe z rycerzami i damami

O kodeksie rycerskim, uzbrojeniu oraz grach średniowiecznych będzie można dowiedzieć się podczas ferii zimowych w Gildii Rycerskiej w Koszalinie.

W ciągu dwóch tygodni dzieci z Koszalina i regionu będą mogły skorzystać z czterech tematycznych warsztatów.

Pierwszy z nich to spotkanie z rycerzem, podczas którego uczestnicy poznają kodeks rycerski, ubiór oraz uzbrojenie. - Po krótkim wstępie historycznym, dzieci będą mogły spróbować fechtunku – wyjaśnia Krzysztof Brzeziński, seneszal w kompanii rycerskiej. - Wszystko oczywiście bezpieczne, dzieci dostają piankowe miecze, mają ochraniacze i tarcze.

Drugie warsztaty to spotkanie z łucznikiem, który również krótko opowiada o tym z czego budowane były łuki oraz strzały. Jak ubierał się średniowieczny łucznik i czy każdy mógł nim zostać. Również w tym przypadku dzieci będą mogły spróbować swoich sił w łucznictwie, czyli postrzelać do celu z bezpiecznych strzał zakończonych specjalnymi gumowymi grotami. - Dwa ostatnie warsztaty to spotkanie z damą, która zademonstruje średniowieczne tańce oraz mieszczanin, który zabierze uczestników ferii w świat zabaw oraz gier.

Jak podkreśla seneszal, zajęcia w gildii cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, dlatego grupy zorganizowane już powinny się zapisywać. Mile widziani są również goście indywidualni.

Zajęcia zaplanowano od poniedziałku 10.02, w godz. 9-13 w Gildii Rycerskiej, w Koszalinie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE