Dotarł transport z Chin. Sprzęt do walki z COVID-19 trafi także do szpitala w Koszalinie

2020-10-28 10:05 lw
Pozytywny odzew władz prowincji Guangdong na prośbę marszałka Geblewicza
Autor: Materiały prasowe Pozytywny odzew władz prowincji Guangdong na prośbę marszałka Geblewicza

Ponad 60 tys. sztuk sprzętu ma pomóc w walce z koronawirusem w regionie. To pozytywny odzew władz prowincji Guangdong na prośbę marszałka województwa zachodniopomorskiego

W ramach darowizny z Chin na Pomorze Zachodnie trafiło w sumie 63 tysiące sztuk sprzętu. To głównie maseczki, ale także fartuchy i termometry.

Wartość darowizny, jaką zgodził się przekazać Urzędowi Marszałkowskiemu rząd prowincji Guangdong wyniosła ponad 180 tys. zł. Sprzęt trafi do dwóch specjalistycznych placówek ochrony zdrowia. To Szpital Wojewódzki w Szczecinie oraz Szpital Wojewódzki w Koszalinie, które od początku pandemii pełnią rolę głównych ośrodków leczenia pacjentów z COViD-19.

Pozytywna odpowiedź strony chińskiej na prośbę Olgierda Geblewicza to efekt współpracy, jakie Województwo Zachodniopomorskie i prowincja Guangdong prowadzą od 12 lipca 2001 roku, kiedy to zawarto umowę o nawiązaniu Stosunków Regionów Siostrzanych. Prowincję, która jest jednym z najbogatszych regionów Chin zamieszkuje około 110 mln osób.

Niezwykła niespodzianka dla małych pacjentów