Dołącz do zespołu! Rekrutacja personelu medycznego do szpitali tymczasowych

2020-11-20 7:36 lw
Szpitale tymczasowe szukają pracowników
Autor: Materiały prasowe Szpitale tymczasowe szukają pracowników

W woj. zachodniopomorskim szpitale tymczasowe będą zlokalizowane w Szczecinie w dwóch miejscach: w hali Netto Arena i w szpitalu na Pomorzanach. Oprócz lekarzy i pielęgniarek, zatrudnienie znajdą też m.in. ratownicy i opiekunowie niemedyczni, personel sprzątający oraz studenci kierunków medycznych i stażyści

W obu placówkach znajdzie się po 150 łóżek tlenowych dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 oraz po 25 łóżek do intensywnej opieki medycznej. W tej chwili trwają intensywne prace instalacyjno-budowlane. Pacjenci będą mogli zostać przyjęci w pierwszej połowie grudnia.

- Uruchomienie szpitali tymczasowych to duże przedsięwzięcie. Z pewnością jednym z największych wyzwań w jego organizacji jest proces rekrutacji kadry. Dlatego mobilizujemy wszystkie siły, by stworzyć zespół, który ze swoim doświadczeniem i zaangażowaniem stanie z nami do walki z pandemią – mówi Marcin Sygut, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie oraz pełnomocnik wojewody zachodniopomorskiego ds. utworzenia i funkcjonowania szpitala.

Na stronie http://www.szpitaltymczasowy.szczecin.pl/ znajduje się specjalny formularz, który ułatwi wysyłanie zgłoszeń oraz numer infolinii (91 466 10 28) dla osób zainteresowanych pracą w szpitalu tymczasowym.

Nowy sposób na zamknięte siłownie. Zajęcia fitness przeniosły się do szkoły tańca