Głosowanie na zakwalifikowane projekty wystartuje w połowie sierpnia

i

Autor: Miasto Darłowo Głosowanie na zakwalifikowane projekty wystartuje w połowie sierpnia

Darłowo: startuje budżet obywatelski. Można już składać projekty

2022-06-02 14:38

Od 1 do 30 czerwca będzie trwać nabór projektów do tegorocznego darłowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na projekty inwestycyjne i społeczne jest w tym roku do dyspozycji kwota 250 tysięcy złotych.

Zgłosić swój własny projekt - prosta sprawa. Wystarczy ze strony www.darlowo.pl pobrać formularz zgłoszeniowy lub fizycznie odebrać go w godzinach pracy Urzędu w pokoju nr 8. Co ważne, przed złożeniem propozycji projektowej konieczna jest konsultacja z odpowiednimi co do tematyki wniosku Referatami Urzędu Miejskiego.

Wypełnione wnioski projektowe można składać wyłącznie drogą papierową, w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Darłowie lub Referacie Oświaty i Spraw Społecznych, również w pokoju nr 8.

Sonda
Wybierasz się w wakacje nad polskie morze?

Przeznaczona na budżet obywatelski kwota została rozbita na dwie części:

  • projekty inwestycyjne - na nie łącznie przeznaczono 200 tysięcy złotych, przy czym wartość jednostkowa nie może być większa niż 100 tysięcy złotych
  • i projekty społeczne, na które przewidziano 50 tysięcy złotych, a wartość jednostkowa to maksymalnie 10 tysięcy złotych.

Czemu warto głosować i składać wnioski w budżecie obywatelskim? Bo daje to nam realny wpływ na najbliższą, otaczającą nas rzeczywistość. Jako mieszkańcy możemy decydować jakie inwestycje w mieście powinny być przeprowadzone. Według szacunków darłowskiego magistratu, co roku w budżecie obywatelskim głosuje około 3 tysięcy mieszkańców.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE