Biblioteczny Parasol Ratunkowy na domową nudę

2020-04-09 21:28 MW/lw
Codzienny Biblioteczny Parasol Ratunkowy
Autor: Materiały prasowe Codzienny Biblioteczny Parasol Ratunkowy

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaczęła prowadzić Biblioteczny Parasol Ratunkowy. Jest to część ich strony internetowej, w której polecają najciekawsze inicjatywy kulturalne dostępne w wirtualnym świecie

Dzięki temu powstaje baza ciekawych zabaw, filmów, spektakli teatralnych, wirtualnych spotkań, koncertów, muzealnych wycieczek oraz książek i lektur.

-Czas izolacji łatwy nie jest, a dni w domu dłużą się niemiłosiernie, dlatego Koszalińska Biblioteka Publiczna wyciąga do dorosłych i dzieci pomocną dłoń. Radzimy by korzystać z darmowych, nieograniczonych dóbr przestrzeni wirtualnej, ale takich, które wprowadzą w ruch szare komórki, ciekawskie oczy, czułe uszy, a czasem nawet sprytne ręce- mówi Barbara Wysmyk z działu promocji KBP. –Aby łatwiej było Państwu znaleźć odpowiednią propozycję dla siebie i swoich dzieci nasz biblioteczny Odział Ratownictwa Izolacyjnego codziennie będzie aktualizował tę bazę- dodaje.

Parasol dostępny jest także na fanpage'u Facebook Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Tam można również dołączyć do grupy czytelniczej o nazwie „Zaczytamy od Marqueza” – W grupie dzielimy się recenzjami i zdjęciami z książkami. Do dołączenia zachęcam szczególnie tych, którzy bardzo tęsknią za bibliotecznymi zbiorami- mówi Barbara Wysmyk. Grupa jest otwarta zarówno dla dorosłych czytelników, jak i tych młodszych.