Bezpieczniej na mieleńskich plażach - wracają patrole ratowników na rowerach (WYWIAD)

2021-06-21 15:56
Ratownicy będą się poruszać po Gminie Mielno w każdy wakacyjny weekend
Autor: Grupa Ratownictwa PCK Koszalin Ratownicy będą się poruszać po Gminie Mielno w każdy wakacyjny weekend

Dzięki porozumieniu Gminy Mielno z Grupą Ratownictwa PCK z Koszalina nadchodzące wakacje znów będą bezpieczniejsze - od Sarbinowa aż do Unieścia przez całe wakacje swoje dyżury będą pełnić dwa dwuosobowe zespoły ratowników na rowerach.

Najwięcej interwencji w poprzednich latach dotyczyło niewielkich wypadków, takich jak rozcięcia, skaleczenia, czy też obrażenia powstałe po upadkach dzieci, ale zdarzało się też, że reagowaliśmy w przypadkach wypadków komunikacyjnych, podtopieniach czy zachłyśnięciach - mówi Remigiusz Wojcieszonek z Grupy Ratownictwa PCK. - Z naszą wiedzą i sprzętem, którym dysponujemy, jesteśmy w stanie szybko reagować i przykładowo - udrożnić drogi oddechowe, zatamować krwawienie, zabezpieczyć poszkodowanego do czasu przybycia karetki lub też wesprzeć ratowników wodnych w ewakuacji poszkodowanego.

Chcą zostać strażakami - trwają testy sprawnościowe

Spotkać ratowników na dwóch kółkach będzie można w każdy weekend od 1 lipca do 31 sierpnia.

Posłuchaj więcej o letnich patrolach rowerowych ratowników w Mielnie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE