Deszcz, śnieg i burze! Wrócą wichury, a to nie wszystko. Fatalne prognozy [Prognoza IMGW na 25.02.2023]

i

Autor: Couleur /Pixabay.com Deszcz, śnieg i burze! Wrócą wichury, a to nie wszystko. Fatalne prognozy [Prognoza IMGW na 25.02.2023]

Alerty IMGW niemal w całej Polsce! Będzie ślisko i niebezpiecznie

2023-02-24 16:28

To będzie nieciekawa noc dla większości województw! Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega kierowców przed deszczem i mżawką, które utrudniają jazdę na terenie 12 województw.

IMGW ostrzega! Alerty dla większości województw

Opady deszczu i mżawka występuje na terenie województwa: pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wieczorem zachmurzenie będzie duże. - Opady deszczu, na północy i w rejonach podgórskich także deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Miejscami w Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej o ok. 5 cm. Temperatura maksymalna od 3 st.C. na Suwalszczyźnie i nad morzem, ok. 5 st.C. w centrum i do 11 st.C. na Śląsku i w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h, będą powodować zawieje śnieżne - czytamy w PAP.

Sonda
Czy śledzisz ostrzeżenia IMGW?
Źródło: Alerty IMGW niemal w całej Polsce! Będzie ślisko i niebezpiecznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE