Życzenia dla mieszkańców Morawicy od… burmistrza amerykańskiego miasta [WIDEO]

2021-01-13 18:11 DKS
Życzenia dla mieszkańców Morawicy od… burmistrza amerykańskiego miasta
Autor: morawica.pl Gmina Morawica

Amerykanie nie zapomnieli o swoich przyjaciołach spod Kielc. Życzenia szczęśliwego Nowego Roku życzył wszystkim mieszkańcom Morawicy burmistrz amerykańskiego miasta Camas Barry McDonnell. Dlaczego włodarz miejscowości z tak daleka przekazał pozdrowienia akurat świętokrzyskiemu miasteczku?

Miasto Camas jest położone w stanie Waszyngton w północno-zachodniej części USA. Mieszka tam około 24 tysięcy ludzi. Władze miejscowości kilka lat temu podpisały z Morawicą umowę o współpracy. Stąd noworoczne pozdrowienia dla mieszkańców z podkieleckiego miasta.

- Za nami trudny rok i niestety najprawdopodobniej nie będziemy się mogli spotkać osobiście również w tym roku. Miejmy nadzieję, że nastąpi to w najbliższej przyszłości. Chcemy przekazać, że myślimy o was – powiedział burmistrz Barry McDonnell. - Szczęśliwego Nowego Roku i do widzenia – powiedział już w języku polskim na koniec krótkiego nagrania.

Współpraca pomiędzy Morawicą a Camas trwa od 2004 roku. Opiera się ona głównie na organizacji Międzynarodowego Obozu Językowego dla młodzieży.

Zakończyły się prace przy budowie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie