Korona - Górnik Łęczna

Autor: Marcin Łataś

Zwycięski sparing Korony

2022-12-03 14:24

Ostre strzelanie urządzili sobie przygotowujący się do drugiej części sezonu w PKO BP Ekstraklasie piłkarze Korony. W meczu kontrolnym kielczanie pokonali ekipę Górnika Łęczna aż 4:0.

Przypomnijmy, że zaledwie kilka dni temu żółto-czerwoni rozpoczęli treningi przed drugą częścią sezonu. Do 16 grudnia będą szlifować formę na własnych obiektach. W planach mieli też dwa mecze towarzyskie i starcie z Górnikiem było właśnie pierwszym z nich.

Spotkanie zostało rozegrane na stadionie przy ul. Kusocińskiego. W składzie Korony nie zabrakło testowanych graczy. Na boisku zobaczyliśmy m.in. Albańczyka Hysena Memolle. Mecz od początku przebiegał pod dyktando podopiecznych trenera Kamila Kuzery.

Wynik pojedynku w 14. minucie otworzył Dalibor Takać i rezultat 1:0 utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron kielczanie dołożyli jeszcze trzy gole - w 63. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Łukowski, w 80. Hubert Szulc, a w 82. Marcin Szpakowski.

Przed przerwą świąteczno-noworoczną Korona zagra jeszcze towarzysko z GKS Katowice. W poniedziałek 2 stycznia 2023 r. kielczanie wylecą na zgrupowanie do Turcji. W planach mają tam cztery mecze kontrolne, między innymi z Újpest FC Budapeszt. Po powrocie do Polski ostatnim sprawdzianem przed wznowieniem rozgrywek będzie starcie z pierwszoligową Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Piłkarską wiosnę w PKO BP Ekstraklasie żółto - czerwoni zainaugurują w ostatni weekend stycznia wyjazdowym spotkaniem z Legią Warszawa.​