Zuzanna Gadowska, córka wokalisty zespołu IRA, nagrywa, występuje i uczy śpiewu

i

Autor: Archiwum prywatne Zuzanna Gadowska wiele czasu spędza w studiach nagrań, sama też uczy śpiewu.

Rozrywka

Zuzanna Gadowska, córka wokalisty zespołu IRA została nauczycielką! Opowiada o muzycznej współpracy z tatą Arturem

2023-09-26 10:20

Zuzanna Gadowska, córka Artura, wokalisty zespołu IRA, została nauczycielką! Sama występuje w dwóch zespołach i niewykluczone, że zrealizuje też następny muzyczny projekt ze swoim tatą.

Zuza występuje aktualnie w dwóch zespołach - Mellow Monday, z którym związała się jeszcze w czasach studiów w Kielcach oraz Gadowska z Gachami.

Gadowska z Gachami na płycie 35-lecia IRY

Tę drugą formację założyła razem ze swym partnerem Hubertem Gachem, jego bratem Tomaszem oraz Jakubem Bińkiem. Grupa zaakcentowała także jubileusz zespołu IRA, gdzie wokalistą jest Artur Gadowski, ojciec naszej rozmówczyni. Z okazji 35-lecia kapela wydała płytę, znalazły się na niej także piosenki, które wykonują inni muzycy. W tym gronie znalazła się też Gadowska z Gachami.

Zuza urodziła się i wychowała w Szydłowcu (województwo mazowieckie), także tam stawiała swoje pierwsze, muzyczne kroki. Właśnie w tym mieście po raz pierwszy też wystąpiła na scenie razem z zespołem IRA. Doszło do tego w czerwcu 2015 roku podczas koncertu charytatywnego nad szydłowieckim zalewem.

- Wtedy po raz pierwszy wystąpiłam z zespołem i tatą przed tak liczną publicznością. To był spontaniczny pomysł, nie planowaliśmy tego wcześniej - opowiada Gadowska. Na przełomie kolejnych lat zdarzało jej się realizować różne muzyczne projekty razem z tatą.

Zuza Gadowska: tata jest wymagający

- Ze względu na to, że mieszkamy w różnych miastach i na co dzień mamy swoje obowiązki, koncerty, nasze wspólne nagrania nie są zbyt częste, ale niewykluczone, że w przyszłości coś razem zrealizujemy. Tata jako muzyk jest wymagający, współpraca z nim dużo mi daje - opowiada Zuzanna, która zajmuje się różnymi gatunkami muzyki - od rocka, popu po nawet folkowe klimaty. Jest wokalistką oraz skrzypaczką. Z muzykami Mellow Monday związała się w czasie studiów w Kielcach, formacja Gadowska z Gachami powstała w ostatnim roku. - Wykonujemy utwory słynnych wykonawców jak Led Zeppelin, AC/DC, ale tworzymy także własny repertuar - mówi Zuza.

Latem ubiegłego roku Gadowska obroniła pracę magisterską w katedrze sztuki Uniwersytetu imienia Jana Kochanowskiego w Kielcach. Została magistrem sztuki. Córka wokalisty IRY obecnie związała się z Tomaszowem Mazowieckim, w tamtym rejonie uczy śpiewu dzieci, młodzież, także dorosłych.

IRA wystąpi w Kielcach

W piątek 29 września zespół IRA będzie koncertował w czasie PGS Festivalu, który odbędzie się w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach. Wystąpi także Kult oraz grupa Folya. Początek imprezy o godzinie 17. Zapowiedź tego wydarzenia znajdziecie tutaj: Festiwal rocka na Kadzielni w Kielcach. Wystąpią IRA, Kazik Staszewski i zespół Kult oraz Folya. Zobacz program koncertów.

- Ze względu na inne obowiązki raczej nie będę mogła przyjechać na koncert i zobaczyć w taty i zespołu, niemniej życzę im udanego, mocnego występu a kieleckiej publiczności dużo dobrej zabawy - dodaje Zuzanna Gadowska. Ona sama nie traci kontaktu z województwem świętokrzyskim. Razem z zespołem Mellow Monday koncertowała ostatnio w Jędrzejowie.

QUIZ. Czy znasz piosenki zespołu rockowego IRA? To prawdziwe hity

Pytanie 1 z 8
Na pewno znacie piosenkę IRY "Mój dom". Artur Gadowski śpiewał, że "lubi nosić buty..." (dokończ zdanie)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE