Dotacje dla mieszkańców Kielc

i

Autor: Archiwum, Pixabay

Z miasta

Mieszkańcy Kielc znów mogą otrzymać dotację na deszczówkę. W jaki sposób ją zdobyć?

2023-03-31 14:52

Chcesz oszczędzać wodę? Możesz dostać na to pieniądze! 12 kwietnia rozpocznie się nabór wniosków na dotacje dla mieszkańców Kielc, którzy zamierzają kupić i zamontować zbiorniki zbierające deszczówkę i roztopiony śnieg.​

Aby zachęcić do oszczędzania wody, w tym roku Miasto Kielce zobowiązało się do przekazania swoim mieszkańcom 100 tys. zł. dofinansowania. Beneficjentom przysługuje zwrot 100% poniesionych wydatków do kwoty 2500 zł na nieruchomość.

Z miejskiego programu dopłat będą mogli skorzystać mieszkańcy Kielc, którzy chcą zainwestować na swoich posesjach w zbiorniki gromadzące wodę opadową czy też wodę z roztopów - mówi nam Marcin Januchta, rzecznik prezydenta Miasta Kielce.

Ekologiczne podejście do tematu dobrego gospodarowania wodą wspierane jest przez ratusz. Jedynym warunkiem otrzymania dotacji jest meldunek w Kielcach. Wnioski będzie można składać do 30 września. Na stronie ratusza znajdziemy wszystkie szczegóły, dotyczące dotacji.

Świętokrzyskie. Targi rolnicze Agrotech 2023 w Kielcach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE