QUIZ. Znasz piosenki zespołu Kult i Kazika Staszewskiego? Sprawdź!

i

Autor: Jakub Orzechowski/SE/East News Na pierwszym planie Kazik Staszewski, wokalista Kultu.

Polecamy!

Znasz piosenki zespołu Kult i Kazika Staszewskiego? Sprawdź swoją wiedzę w quizie!

2023-12-06 8:43

Utwory zespołu Kult oraz Kazika Staszewskiego towarzyszą nam od już od dziesięcioleci. Sprawdźcie, jak dobrze je znacie. Polecamy nasz quiz!

Piosenki Kultu, Kazika Staszewskiego, Kazika Na Żywo opowiadają o polskiej rzeczywistości, tej społecznej i politycznej. Teksty utworów skłaniają do refleksji, przemyśleń, wiele z nich, choć powstało trzydzieści lat temu bądź jeszcze wcześniej, nadal ma aktualne przesłanie. Słuchając tych piosenek dowiemy się wiele o nas samych...

Znasz piosenki Kultu i Kazika? Rozwiąż quiz

Kazik Staszewski urodził się w Warszawie, to artysta oryginalny, niepokorny, znany z ciętego języka, zabierający głos w różnych sprawach dotyczących polityki czy polityków. Wiele jego utworów oraz tych z repertuaru Kultu opowiada jednak też o sprawach bardziej "przyziemnych", codziennym życiu Polaków, naszych narodowych wadach. Kazik nigdy nie odcinał się od tematów kontrowersyjnych. To muzyk, piosenkarz, autor tekstów, producent muzyczny, specjalizujący się w różnych odmianach muzyki rockowej. Ma charakterystyczny wokal, styl bycia, dzięki muzyce wyraża także swoje poglądy.

Jak dobrze znacie utwory Kultu i Kazika Staszewskiego? Sprawdźcie swoją wiedzę! Uwaga - quiz składa się z dziesięciu pytań, w każdym do wyboru są cztery odpowiedzi, ale tylko jedna jest prawidłowa!

Startujemy!

QUIZ. Znasz piosenki zespołu Kult i Kazika Staszewskiego? Sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Z jakiego utworu Kazika pochodzi fragment: "Biurokracja od czasu upadku komuny rozrosła się trzykrotnie..."
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE