Puszcza Jodłowa w Górach Świętokrzyskich.

i

Autor: Piotr Stańczak

Quiz

Znane miejsca, atrakcje w Kielcach i Świętokrzyskiem. Co o nich wiesz? Rozwiąż quiz

2023-11-30 8:10

Kielce oraz województwo świętokrzyskie mają dużo miejsc atrakcyjnych dla turystów, dostępnych także po zakończeniu wakacji. Niektóre są znane nie tylko w Polsce! Sprawdź, co o nich wiesz i rozwiąż quiz.

Quiz - świętokrzyskie, co wiesz o tym regionie?

Praktycznie każdy zakątek regionu ma miejsca, które warto odwiedzić, zobaczyć. Zarówno młodzi jak i starsi turyści znajdą coś dla siebie. Na pewno atutem świętokrzyskiego jest przyroda, dogodne położenie komunikacyjne, w każde miejsce można dojechać samochodem, wiele z nich znajduje się też blisko szlaków kolejowych. Kielecczyzna to również alternatywa dla tych turystów, którzy chcą uniknąć zgiełku, zatłoczonych kurortów i ośrodków.

Zanim odwiedzimy Kielce albo Świętokrzyskie, warto sprawdzić, co wiemy o tym regionie. To test również dla mieszkańców, jak dobrze znają swoje rodzinne strony.

Quiz składa się z dziesięciu pytań. W każdym do wyboru są cztery odpowiedzi, ale tylko jedna jest prawidłowa!

QUIZ. Znane miejsca, atrakcje w Kielcach i Świętokrzyskiem. Sprawdź, co o nich wiesz

Pytanie 1 z 10
Mianem "drogi królewskiej" w sercu Gór Świętokrzyskich określa się szlak...

Czytaj również:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE