Galeria zdjęć

Zimowy armagedon w Kielcach i Świętokrzyskiem! Śnieżyce zaatakowały region, bardzo trudne warunki na drogach

2023-12-03 1:27

Niestety - potwierdziły się prognozy synoptyków, którzy przewidywali duże opady śniegu w Polsce, szczególnie na południu kraju. Zimowy armagedon dotknął także Kielce i województwo świętokrzyskie!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje dalsze intensywne opady śniegu! Najtrudniejsza sytuacja jest w mieście Kielce oraz powiatach: buskim, jędrzejowskim, kazimierskim, kieleckim, opatowskim, ostrowieckim, pińczowskim, sandomierskim, skarżyskim, starachowickim, staszowskim, ale tak naprawdę śnieżyce dają się we znaki w każdym zakątku regionu!

Śnieżyce zaatakowały w Świętokrzyskiem!

- Nad obszarem występują ciągłe opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. W najbliższym czasie natężenie opadów pozostanie zbliżone, co oznacza miejscami przyrost pokrywy śnieżnej nawet do kilku cm w godzinę - prognozował IMGW w sobotę wieczorem (2 grudnia). 

Trudne warunki panują na drogach, zarówno tych lokalnych jak i krajowych. Służby odpowiedzialne za odśnieżanie ulic mają mnóstwo pracy a i tak w wielu miejscach żywioł okazuje się silniejszy.

Anormalne warunki na Suzuki Arenie

W anormalnych warunkach pogodowych odbył się w sobotę mecz piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy między Koroną Kielce i Lechem Poznań na Suzuki Arenie. To, czy spotkanie w ogóle dojdzie do skutku, ważyło się do końca (pierwszy gwizdek sędziego na stadionie przy ulicy Ściegiennego zabrzmiał o godzinie 20. Służby odpowiedzialne za odśnieżanie murawy dwoiły się i troiły, aby możliwie jak najlepiej przygotować ją do gry. Więcej o meczu piszemy tutaj: Korona Kielce kontra Lech Poznań w śnieżycy! Tak dopingowali kibice na Suzuki Arenie. Galeria zdjęć.

Niebezpiecznie na drogach!

Niestety, śnieżyce są największą zmorą kierowców. Rośnie ryzyko wypadków i kolizji drogowych. Niestety, w sobotę nie obyło się bez groźnych zdarzeń. Wśród rannych były też dzieci. Czytaj: Seria wypadków na świętokrzyskich drogach.