Wideo i galeria zdjęć

Zima w Świętokrzyskiem. Region pokryty białym puchem, na wielu drogach trudne warunki jazdy

2023-11-29 9:38

Zima zagościła także w województwie świętokrzyskim. Najwięcej zmartwień przysparza kierowcom. Zobaczcie, jak po ostatnich opadach wyglądało Skarżysko-Kamienna, miasto na północy regionu.

Zima zmieniła nasze krajobraz. Miasta czy wioski pokryte białym puchem z pewnością mają znacznie więcej uroku niż w czasie jesiennej szarzyzny, ale niesie też za sobą inne ryzyko. Najwięcej zmartwień przysparza kierowcom. Warunki na wielu drogach w regionie są trudne, służby apelują do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza, że widoczność w niektórych miejscach jest ograniczona i łatwo też wpaść w poślizg.

Zima w Świętokrzyskiem

Z nadejścia zimy cieszą się inni, szczególnie miłośnicy sportów zimowych. Do sezonu przygotowują się pieczołowicie stoki narciarskie, nie brakuje chętnych do jeżdżenia na łyżwach na lodowiskach. Tu służby również apelują jednak o to, aby nie korzystać z zamarzniętych, niestrzeżonych zbiorników wodnych. Istnieje ryzyko, że tafla lodowa może się załamać i to doprowadzi do tragedii...

Zobaczcie, jak po ostatnich opadach śniegu wyglądało Skarżysko-Kamienna. Jaka w białej szacie prezentują się wasze osiedla, miasta i miejscowości? Przesyłajcie nam zdjęcia na adres mailowy: [email protected] lub na facebookową stronę ESKA Kielce News.

Świętokrzyskie. Zima w regionie. Centrum Skarżyska-Kamiennej w białym puchu

Czytaj również: