Galeria zdjęć

Zima w Kielcach i Świętokrzyskiem. Pierwsze opady śniegu, trudne warunki na drogach

2023-11-19 21:49

Tej jesieni po raz pierwszy dała o sobie znać... zima. Opady śniegu w niedzielne popołudnie zmieniły scenerię w Kielcach i regionie, mniej powodów do zadowolenia mają kierowcy.

Pierwsze opady śniegu pojawiły się w późne niedzielne popołudnie. Biały puch pokrył ulice, trawniki, drzewa, skwery, parki. Zima dała o sobie znać, choć nie wszyscy z tego powodu się ucieszyli. Najmniej kierowcy, bo pogorszyły się warunki na drogach. Pada deszcz ze śniegiem, poruszając się po regionie zarówno lokalnymi jak i krajowymi trasami należy uważać, dostosowywać prędkość do warunków, jakie panują na drodze i zachowywać bezpieczne odległości między pojazdami. Ryzyko wypadków czy kolizji w takiej aurze rośnie.

Zima w Świętokrzyskiem. Jakie prognozy?

- W regionie świętokrzyskim występują i nadal są prognozowane słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach również mokrego śniegu. Temperatura gruntu lokalnie utrzymuje się nieco poniżej 0°C i tam możliwe są opady marznące. W najbliższych godzinach prognozowany jest wzrost temperatury - podaje w najnowszym komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Najwięcej opadów ma wystąpić w powiatach: kieleckim, koneckim, opatowskim, ostrowieckim, skarżyski i starachowickim. Trudne warunki są jednak w całym regionie.

Jak wyglądały Kielce po pierwszych opadach śniegu? Zobaczcie w naszej galerii zdjęć. Fotografie wykonaliśmy w rejonie Galerii Echo, osiedla Sady, Placu Artystów, Parku im. Stanisława Staszica oraz na ulicy Sienkiewicza.

Piękna zima w Warszawie. Spadło kilka centymetrów śniegu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE