Załamanie pogody w Świętokrzyskiem! Uwaga - pogarszają się warunki na drogach

i

Autor: Państwowa Straż Pożarna Kielce W takich warunkach łatwo o wypadek. Do zderzenia dwóch pojazdów doszło w piątkowe popołudnie w Krasocinie koło Włoszczowy.

Zima atakuje! Załamanie pogody w regionie świętokrzyskim. Fatalne warunki na drogach

2023-02-03 16:14

Intensywne opady śniegu, silny wiatr i oblodzenie na drogach - to zafunduje pogoda mieszkańcom województwa świętokrzyskiego w piątkowy wieczór noc!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla naszego regionu.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C - informuje Instytut. Ostrzeżenie dotyczy wszystkich powiatów województwa świętokrzyskiego.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu, szczególnie odczuwać mogą go mieszkańcy powiatów: kieleckiego, buskiego, jędrzejowskiego, kazimierskiego, pińczowskiego i włoszczowskiego.

Z godziny na godzinę pogarszają się warunki jazdy na drogach w regionie. Służby apelują do kierowców o ostrożność i rozwagę.

Piraci na drogach. To oni stwarzają śmiertelne niebezpieczeństwo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE