Zaniedbane miejskie donice zmienią się w zielniki. Kielczanie mogą wskazać miejsca

2021-04-22 13:23 MC
Zioła
Autor: pixabay

Każdy może zgłosić zaniedbaną donicę, klomb, czy pusty betonowy gazon i stać się opiekunem osiedlowego zielnika. A pomoże go stworzyć mieszkańcom Instytut Dizajnu w Kielcach, w ramach akcji „Zaadoptuj donicę na zielnik”. Jest ona częścią projektu Budżetu Obywatelskiego.

- Wspólnie możemy zamienić te zaniedbane miejsca w miejskie, osiedlowe zielniki - mówi Aleksandra Banaś z Instytutu Dizajnu w Kielcach, koordynatorka akcji „Zaadoptuj donicę na zielnik”.

W ramach akcji zaniedbane donice zostaną wyczyszczone i obsadzone popularnymi ziołami: majerankiem, tymiankiem, bazylią, oregano, melisą czy cząbrem.

Organizatorzy akcji szukają nie tylko zaniedbanych miejsc, które potrzebują zmian, ale też osób, które chciałyby się podjąć opieki nad wybraną donicą.

- Osobom, które zgłaszają taką donicę przekażemy zestaw podstawowych narzędzi do pielęgnacji roślin i ziemi, rękawiczki ochronne,  ekologiczny nawóz oraz publikację dotyczącą miejskiego ogrodnictwa, zakładania zielników, a także właściwości poszczególnych ziół - dodaje Aleksandra Banaś.

 Aby zgłosić donice, klomby czy puste betonowe gazony wystarczy wejdź na stronę Idei Kielce i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Akcja potrwa do końca maja.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy nazdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Marchew – dlaczego warto jeść marchewkę?