Zalew Sielpia (4)

i

Autor: Piotr Stańczak Nad zalewem w Sielpi także w tym sezonie jest mnóstwo wczasowiczów.

Turystyka

Gdzie wypocząć nad wodą? Zalewy w Świętokrzyskiem. Zobacz listę najpopularniejszych miejsc

2023-08-16 21:15

Trwają wakacje i zarazem sezon urlopowy. Dla wielu mieszkańców i przyjezdnych to okazja do wypoczynku nad zalewami. Zobaczcie najpopularniejsze zbiorniki w województwie świętokrzyskim.

Praktycznie każdy powiat w Świętokrzyskiem posiada minimum jeden zalew, który cieszy się popularnością.

Zalewy w Świętokrzyskiem. Gdzie jechać?

Obecnie trwa jeszcze odliczanie do rozpoczęcia sezonu na letnie kąpiele, niektóre ośrodki czy gminy zainaugurują go na przełomie czerwca i lipca. Nie wszystkie atrakcje są więc teraz dostępne, ale w wielu miejscach już widać większy ruch turystów czy mieszkańców, chcących odpocząć nad wodą, skorzystać z rowerowej przejażdżki czy po prostu udać się na spacer i delektować świeżym powietrzu. Możliwości w różnych zakątkach regionu jest wiele.

Wybraliśmy te zalewy, które na przełomie lat cieszą się największą popularnością, mają najbardziej dogodne położenie oraz znajdują się blisko Kielc czy innych większych miast w regionie. Coś dla siebie znajdą jednak również ci, którzy cenią sobie wypoczynek z dala od zgiełku.

Najpopularniejsze zalewy w Świętokrzyskiem - zobacz w galerii poniżej.

Świętokrzyskie. Festyn Kielce dla Ciebie obok dworca autobusowego

QUIZ. Góry Świętokrzyskie - miejsca, ludzie i legendy. Czy znasz je dobrze?

Pytanie 1 z 10
Czy węgierski królewicz, Święty Emeryk, przebywający przed wiekami w Górach Świętokrzyskich, poznał osobiście polskiego króla Bolesława Krzywoustego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE