Przed nami charytatywny turniej piłkarski. Zawpodnicy zagrają dla kieleckiego hospicjum

2020-02-06 19:20
Szkoła VI LO
Autor: MUR

Przed nami już V Edycja Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Dla Kieleckiego Hospicjum, jaki odbędzie się w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Kielcach.

Podczas wydarzenia organizowanego 12 lutego dla społeczności szkolnej można będzie wylicytować choćby koszulkę meczową Łukasza Fabiańskiego.

– Będzie to już piąta edycja tej imprezy, czyli możemy mówić o jubileuszu. To turniej rozgrywany między reprezentacjami uczniów, ale smaczkiem będzie rozgrywka między drużyną uczniów, a rodziców. Ci włącza się do gry, żeby wesprzeć zbiórkę pieniędzy. Natomiast na finał przewidziany jest mecz rodziców z nauczycielami – mówi Edyta Roman, wicedyrektor VI LO. Co ciekawe, w reprezentacji rodziców zagra uznany sportowiec, Sławomir Szmal.

Główny cel to zbiórka pieniędzy dla Hospicjum Caritas Diecezji Kieleckiej w Kielcach. Chętnych do włączenia się do akcji, przy okazji wydarzeń organizowanych przez VI LO, nie brakuje. – Dosłownie każdy może się włączyć do tego wydarzenia, w taki sposób, jaki mu odpowiada. Zapaleni sportowcy będą grać mecze, zaś pozostali będą kibicować. Zaś wszyscy mogą włączyć się do zbiórki funduszy i robić to w bardzo różny sposób – dodaje wicedyrektor.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE