Wypadek śmiertelny w Starej Słupi (2)

i

Autor: Bartosz Manicz W kwietniowym wypadku w Starej Słupi zginęły cztery osoby...

Nowe fakty!

Wypadek śmiertelny w Starej Słupi. Zginęły cztery osoby, 27-letni kierowca był pod wpływem narkotyków!

2023-08-02 16:10

27-letni kierowca bmw, które zderzyło się z ciężarówką w okolicach Starej Słupi (Świętokrzyskie), był pod wpływem narkotyków – ustaliła prokuratura. W tragicznym wypadku, do którego doszło w kwietniu, zginęły cztery osoby: kierowca bmw oraz troje nastolatków.

Do wypadku doszło 17 kwietnia na trasie wojewódzkiej nr 751 pomiędzy Nową Słupią a Ostrowcem Świętokrzyskim. Z ustaleń śledczych wynika, że 27-letni mężczyzna, który kierował bmw, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki Man.

O zdarzeniu pisaliśmy tutaj: Tragiczny wypadek w Starej Słupi. Zmiażdżony samochód osobowy, cztery ofiary śmiertelne!

Jak przekazał Cezary Skalmierki, szef Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, biegli dysponują już wynikami badań na zawartość w organizmie 27-letniego kierowcy środków odurzających. We krwi i moczu kierowcy stwierdzono bowiem obecność amfetaminy i klefedronu, a także marihuanę.

Jednocześnie z ustaleń biegłych wynika, że kierowca "znacząco przekroczył prędkość dopuszczalną na tym odcinku drogi". Szczegółowe ustalenia zostaną przekazane po zakończeniu postępowania.

W wypadku zginęły cztery osoby, które podróżowały bmw: 27-letni kierowca oraz troje nastoletnich pasażerów: dwóch 19-latków, oraz 15-letnia dziewczyna. Wszyscy byli mieszkańcami powiatu ostrowieckiego.

Do szpitala trafił także 52-letni kierowca samochodu ciężarowego.

Zobacz poniżej: najbardziej tragiczne wypadki w Świętokrzyskiem w 2023 roku:

Życie maluszka wisiało na włosku. Rodzic desperacko starał się go ratować. "Oklepywał po plecach"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE