Wypadek śmiertelny w Brzezinach koło Kielc. Areszt dla sprawcy

i

Autor: Policja w Kielcach Tragiczny wypadek w podkieleckich Brzezinach miał miejsce 6 lipca.

Wiadomości

Wypadek śmiertelny w Brzezinach koło Kielc. Areszt dla sprawcy

2023-07-21 14:39

- Sprawca śmiertelnego wypadku w Brzezinach (Świętokrzyskie) trafi do aresztu na trzy miesiące - zdecydował w piątek Sąd Okręgowy w Kielcach. Mężczyzna spowodował wypadek, mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie i prowadził mimo zasądzonego zakazu za jazdę po alkoholu.

Prokuratura postawiła sprawcy wypadku zarzuty prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości i w okresie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego z tego samego powodu, a także spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Wystąpiła do Sądu Rejonowego w Kielcach o tymczasowe aresztowanie Mariusza M. Sąd jednak nie uwzględnił wniosku i zastosował wobec podejrzanego zakaz opuszczania kraju. Prokuratura skierowała zażalenie na tę decyzję.

Jak poinformował w piątek sędzia Jan Klocek, rzecznik Sąd Okręgowego w Kielcach orzeczenie sądu I instancji zostało uchylone w całości, Mariusz M. trafi do tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

Do tragicznego wypadku doszło 6 lipca w Brzezinach w powiecie kieleckim. Kierujący autem marki Chevrolet Captiva Mariusz M. przejechał przez zamknięte na przejeździe kolejowym rogatki, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo uderzył w stojące tam samochody. Pierwszy z nich został wyrzucony na pobocze i dachował. Jego kierowca zginął na miejscu. Ranny został kierowca drugiego czekającego na przejeździe samochodu.

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro poinformował, że postępowanie zostało objęte przez niego specjalnym nadzorem.

O wypadku pisaliśmy tutaj: Zderzenie czterech samochodów na przejeździe kolejowym w Kieleckiem. Nie żyje jedna osoba

Poniżej zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Pogrzeb Marcina H., który zginął w wypadku na Moście Dębnickim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE