Wystawa winyli w Kielcach

i

Autor: Piotr Rogoziński Na wystawę zaprasza Tomasz Kiek (z prawej), kierownik klubów osiedlowych w Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Obok redaktor Piotr Rogoziński.

Tego jeszcze nie było!

Wyjątkowa wystawa w Kielcach. Gratka dla milośników winyli i sztuk ulicznych

2023-03-31 13:19

Takiej atrakcji jeszcze w Kielcach nie było. Już niebawem w osiedlowym Klubie Kultury "Miniatura" przy ul. Zagórskiej będzie można zobaczyć Wystawę Artystycznych Płyt Winylowych. Kolekcję tworzy 150 prac stworzonych przez najlepszych i najbardziej znanych artystów ulicznych w Polsce.

Płyty winylowe raczej służą do odsłuchiwania muzyki, ale w tym przypadku artyści potraktowali je jak płótno, na którym stworzyli swoje dzieła.

- Na tych płytach wszyscy najlepsi polscy graficiarze, streetartowcy, muralowcy, osoby, które robią szablony, zrobiły swoje prace - zaznacza Tomasz Kiek, kierownik klubów osiedlowych w Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Wystawę tworzy obecnie około 150 prac. Wcześniej można je było oglądać tylko w trzech miastach - w Warszawie, Lublinie i Pleszewie. - Pokażemy to wszystko w różnoraki sposób. Będą m.in. charaktery, czyli artystyczne twarze, będą szablony i namiastki murali, a do tego przeróżne widoki. Wszystko zostanie zaprezentowane w stylu streetartowym czy graffiti. Każdy coś dla siebie znajdzie - zapewnia Tomasz Kiek.

Wernisaż tej oryginalnej wystawy już 6 kwietnia o godz. 18. Później będzie można ją oglądać przez dwa tygodnie. Patronami wydarzenia są radia Eska Kielce i Supernova. 

Kulisy premiery filmu o Robercie Lewandowskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE