Wybory 2023. Najmłodsi kandydaci do Sejmu w Świętokrzyskim. Kim są?

i

Autor: Archiwum

Z regionu

Wybory 2023. Najmłodsi kandydaci do Sejmu w Świętokrzyskiem. Kim są? Zobacz zdjęcia

2023-10-10 7:21

W niedzielę 15 października odbędą się wybory parlamentarne. W okręgu numer 33 obejmującym województwo świętokrzyskim do sejmu startuje 273 kandydatów z dziesięciu list. Prezentujemy pięcioro najmłodszych, którzy ubiegają się o mandaty poselskie. Kim są?

W okręgu numer 33 do zdobycia jest tutaj 16 mandatów. W województwie świętokrzyskim Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała w sumie dziesięć list, zaś komitety i poszczególne partie zgłosiły łącznie 273 osób na następujących listach:

  1. Bezpartyjni Samorządowcy
  2. Trzecia Droga (PSL i Polska 2050)
  3. Nowa Lewica
  4. Prawo i Sprawiedliwość
  5. Konfederacja
  6. Koalicja Obywatelska
  7. Komitet Polska Jest Jedna
  8. Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
  9. Ruch Dobrobytu i Pokoju (RDiP)
  10. Komitet Normalny Kraj

Wybory 2023. Najmłodsi kandydaci w Świętokrzyskiem

Na listach znajdują się kandydaci w różnym wieku. Są w tym gronie doświadczeni, nie tylko lokalni politycy, samorządowcy, przedsiębiorcy, działacze społeczni. Nie brakuje także najmłodszych, którzy ubiegają się o mandaty poselskie. Pięcioro najmłodszych, których prezentujemy, liczy sobie od 21 do 23 lat. Są to: Martyna Żak (Bezpartyjni Samorządowcy), Dominik Żak i Katarzyna Długosz (oboje Nowa Lewica), Wiktoria Mazurczak i Aleksander Andzela (oboje z Koalicji Obywatelskiej). 

Kandydaci ci wywodzą się z różnych ugrupowań, mają różne zainteresowania, ale wszystkim przyświeca cel odmłodzenia parlamentu i sprawienia, aby głos młodzieży w sejmie był mocniejszy niż do tej pory. Kim są? Czym zajmują się na co dzień, do jakich organizacji zależą i jaki mają dorobek mimo młodego wieku? Prezentacje pięciorga najmłodszych kandydatów do sejmu z okręgu 33 w województwie świętokrzyskim znajdziecie poniżej, w galerii zdjęć.

Kolejność prezentacji według numerów list i pozycji kandydatów na listach.

Stan i perspektywy polskiej gospodarki
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE