Urząd Marszałkowski w Kielcach

i

Autor: M.Cieślikiewicz

Wsparcie Zakładów Aktywności Zawodowej z budżetu województwa

2022-02-14 17:45

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował o dofinansowaniu kosztów działania na ten rok siedmiu Zakładom Aktywności Zawodowej. Zgodnie z umowami środki zostaną przekazane im w dwóch transzach; pierwsza jeszcze w lutym.

Zgodnie z przepisami prawa działalność Zakładów Aktywności Zawodowej finansowana jest, między innymi, środków Samorządu Województwa.

Ten ma obowiązek dofinansować działalność ZAZ w wysokości co najmniej 10 procent, z tym że procentowy udział samorządu województwa w kosztach może być zmniejszany, pod warunkiem znalezienia innych źródeł finansowania działania Zakładu Aktywności Zawodowej - informuje Urząd Marszałkowski w Kielcach.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przeznaczył blisko dwa miliony złotych na siedem funkcjonujących w naszym regionie Zakładów Aktywności Zawodowej - mówi Renata Janik wicemarszałek województwa świętokrzyskiego

Dofinansowanie otrzymają:

Zakład Aktywności Zawodowej w Końskich, którego Organizatorem jest Polski Związek Niewidomych Okręg Świętokrzyski – kwota 232 729,63 zł,

Zakład Aktywności Zawodowej w Kielcach, którego Organizatorem jest Caritas Diecezji Kieleckiej – kwota 230 000,00 zł,

Zakład Aktywności Zawodowej w Kielcach, którego Organizatorem jest Stowarzyszenie „Nadzieja Rodzinie” – 400 000,00 zł,

Zakład Aktywności Zawodowej w Kielcach, którego Organizatorem jest Fundacja „Gramy   z Tobą” – kwota 210 000,00 zł,

Zakład Aktywności Zawodowej w Sandomierzu, którego Organizatorem jest Caritas Diecezji Sandomierskiej – 190 000,00 zł,

Zakład Aktywności Zawodowej w Chmielniku, którego Organizatorem jest Zakład Doskonalenia Zawodowego – 192 840,00 zł,

Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie, którego Organizatorem jest Powiat Starachowicki – kwota 415 000,00 zł,

Zgodnie z  podpisanym umowami środki te zostaną przekazane w dwóch transzach, pierwsza w lutym 2022 roku, natomiast II transza w lipcu 2022 roku.

Dodatkowo w budżecie Województwa zostały zabezpieczone dodatkowe środki w wysokości 65 tys. zł z przeznaczeniem na pokrycie kosztów utworzenia i działania Zakładu, który ma powstać jeszcze w tym roku - podaje Urząd Marszałkowski w Kielcach.

Leśne molo w Starym Sączu
Sonda
Czy byłbyś gotowy przeprowadzić się do innego miasta dla swojej drugiej połówki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE