Wróciły połączenia kolejowe. Ile trwa podróż pociągiem do Łodzi?

i

Autor: Ministerstwo Infrastruktury

Wróciły połączenia kolejowe. Ile trwa podróż pociągiem do Łodzi?

2021-12-14 17:43

Pociągi wróciły na trasę pomiędzy Skarżyskiem - Kamienną a Tomaszowem Mazowieckim. Tym samym po 12 latach przerwy kolej znów łączy województwo świętokrzyskie z łódzkim. Linia obsługiwana jest przez 4 pary nowoczesnych szynobusów dostosowanych również do potrzeb niepełnosprawnych.

Pociągi na linii kolejowej nr 25 zostały przywrócone dzięki współdziałania urzędów marszałkowskich w Kielcach i Łodzi i PKP Polskich Linii Kolejowych. Na trasie między Skarżyskiem-Kamienną a Tomaszowem Mazowieckim wykonano niezbędne remonty. Na przykład na 30 przystankach kolejowych.

- 30 przystanków, a więc 30 miejscowości, których pociągi zatrzymują się. Dzięki nim, mieszkańcy okolicznych miast, miasteczek, wsi mogą już korzystać z komunikacji kolejowej - mówił marszałek świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

Pociąg Skarżysko-Kamienna - Tomaszów Mazowiecki - Łódź

Z pociągów skorzystają między innymi mieszkańcy Końskich. To właśnie w tym mieście odbyła się symboliczna inauguracja regionalnych przewozów.

- Jestem jednym z tych, którzy mogą się uważać za beneficjentów tego wydarzenia. Powrót kolei do Końskich to spełnienie oczekiwań wszystkich mieszkańców mojego miasta i gminy - mówił Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Ile kosztuje bilet na pociąg?

Do wykonywania nowych połączeń kolejowych są wykorzystywane spalinowe pociągi Pesa typu SA 135 i 139. Zapewniają one komfortową i niedrogą podróż. Na przykład normalny bilet ze Skarżyska-Kamiennej do Końskich kosztuje 6,10 zł, a do Łodzi – 25 zł.

Ile trwa podróż pociągiem ze Skarżyska do Łodzi?

Podróż pociągiem ze Skarżyska-Kamiennej do Końskich zajmuje około 40 minut. Tym samym połączeniem będzie można bez przesiadki dojechać także do Łodzi Kaliskiej, czyli do dworca w centrum stolicy województwa łódzkiego. Taka podróż regionalną koleją trwa 2 godziny i 53 minuty.