Wraca szkoła rodzenia w szpitalu na kieleckim Czarnowie

2020-09-16 10:41 PioR
Czkawka u noworodka: co robić, gdy noworodek ma czkawkę?
Autor: Getty Images Wraca szkoła rodzenia w szpitalu na kieleckim Czarnowie

Bardzo dobra wiadomość dla przyszłych rodziców. Działalność wznawia Szkoła Rodzenia, działająca w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Zajęcia będą wyglądać jednak nieco inaczej niż przed epidemią.

Jak informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik szpitala na Czarnowie, w zajęciach, z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, będzie mogło uczestniczyć maksymalnie dziesięć par.

- Każda z nich, przed rozpoczęciem szkolenia, będzie musiała wypełnić dokumenty, że partnerzy są zdrowi i że w ostatnim czasie nie mieli kontaktu z osobą zakażoną SARS CoV-2 – podkreśla Anna Mazur-Kałuża. - Uczestnikom Szkoły Rodzenia będzie mierzona temperatura, a także będzie obowiązywał ich nakaz zasłaniania ust i nosa – dodaje.

Zainteresowani, mogą zapisywać się na zajęcia u położnej Renaty Derlacz pod nr telefonu 509 784 201.

Przypomnijmy, że w ramach Szkoły Rodzenia WSzZ przyszłe mamy są przygotowywane do porodu, tego, jak radzić sobie z bólem, jakie są formy jego łagodzenia, a także do tego jak wygląda połóg, karmienie piersią oraz jak opiekować się noworodkiem. W zajęciach uczestniczą również panowie.

Dodajmy, że od 21 września, po przerwie spowodowanej pandemią, zostają również wznowione przyjęcia pacjentów do Ośrodka Diagnostyki i Leczenia Niepłodności w Szpitalu Zespolonym.

- W pierwszej kolejności, na dalszą diagnostykę, zostaną zaproszone pary, które zawiesiły wizyty w marcu. Pacjentów ośrodka również obowiązują zasady bezpieczeństwa takie jak m.in.: konieczność zasłaniania ust i nosa, zachowanie dystansu – zaznacza Anna Mazur-Kałuża.

Trwa wielki remont w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.