Woonerf w Kielcach. Mieszkańcy wypowiedzieli się w ankiecie

2021-10-24 20:09
Woonerf w Kielcach. Mieszkańcy wypowiedzieli się w ankiecie
Autor: Źródło: wypowiedzsie.kielce.eu Przykładowy woonef w Łodzi

Internauci wskazali, gdzie w Kielcach mogłyby znaleźć się woonerfy. Przypomnę, że to przestrzeń łącząca w sobie funkcje ulicy, deptaka, miejsc rekreacji czy rozrywki. W internetowej ankiecie urzędnicy zaproponowali jedenaście ulic, na których można by było urządzić takie strefy. W ankiecie oddano ponad 550 głosów i kilka uwag.

Zdaniem mieszkańców najciekawsze miejsca na urządzenie woonerfów to ulica Staszica, Warszawska od Rynku do alei IX Wieków Kielc oraz ulica Bodzentyńska. Te okolice otrzymały najwięcej głosów w ankiecie.

- Chcemy, żeby efektem konsultacji było utworzenie kilku koncepcji zagospodarowania takich ulic w przyszłym roku. Chcemy pokazać jak to może wyglądać w praktyce. Oczywiście do planów będą mogli zajrzeć mieszkańcy, żeby ocenili, czy są one zadowalające - mówi rzecznik prezydenta Kielc Tomasz Porębski.

Informacje o woonerfach i wyniki badania można przejrzeć na portalu Idea Kielce.

Politechnika Lubelska pokazała stare sprzęty RTV

Rekordy budowlane

Pytanie 1 z 10
Najwyższy budynek w Europie? Nie mylić z najwyższym budynkiem w UE, którym jest warszawski Varso Tower (310 m). Chodzi o Lakhta Center (Łachta Centr) w Peteresburgu (Rosja), czyli siedzibę Gazpromu. Jak wysoki jest wieżowiec Lakhta Center?
Wieżowiec Lakhta Center
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE