Wojsko czeka. Kielecka WKU przyjmuje chętnych do służby przygotowawczej

2021-01-20 17:48 DKS
Wojsko czeka. Kielecka WKU przyjmuje chętnych do służby przygotowawczej
Autor: maciekde / Pixabay

Chętni mogą spróbować swoich sił w żołnierskim szkoleniu. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kielcach ma wolne miejsca dla osób, które nie były w wojsku, a chciałyby odbyć służbę przygotowawczą w korpusie szeregowych. Jest to propozycja zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

Żeby zostać zakwalifikowanym do służby przygotowawczej w wojsku trzeba spełnić kilka warunków. Ważne, by mieć przynajmniej osiemnaście lat, skończone gimnazjum lub podstawówkę i nie być karanym.

- Chętnych zapraszamy do Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień w Kielcach. Służba może być pełniona zarówno w naszym mieście, czyli w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, jak i w jednostkach i centrach szkolenia w całej Polsce – informuje major Mirosław Wąchocki z WKU w Kielcach.

Uczestnicy szkolenia, którym spodobają się siły zbrojne mogą związać z nimi resztę swojego życia. Służba przygotowawcza może być przepustką do zawodowego wojska.

- Takie osoby mogą już w ramach tej służby składać wnioski do dowódcy jednostki o powołanie do zawodowej służby wojskowej. Jeżeli jednostka, w której służą te osoby ma wolne etaty to ona realizuje procedury rekrutacyjne – wyjaśnia major Mirosław Wąchocki.

Służba przygotowawcza w korpusie szeregowych została skrócona i obecnie trwa 27 dni. Wszystkie szczegółowe informacje chętni znajdą na stronie internetowej WKU w Kielcach.

Akcja żandarmerii wojskowej