Wkrótce otwarcie Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach. Nowoczesny obiekt robi wrażenie [ZDJĘCIA i WIDEO]

2020-02-05 13:55 PioR

Takiego obiektu nie ma w całej Polsce. Budowa Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach jest już na finiszu. Na 8 tys. metrów kwadratowych powstaje m.in. 30 pracowni, w których swoje umiejętności będą podnosić przyszli pracownicy branży obróbki metalu, mechanicznej, elektronicznej i informatycznej. Inwestycja pochłonie prawie 50 mln zł.

Siedziba Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach powstaje w okolicy skrzyżowania ul. Łódzkiej z Olszewskiego. Prace ruszyły tam nieco ponad rok temu, ale teraz są na finiszu. Wykonawca zakończył już blisko 90 proc. wszystkich robót.

- Obiekt ma być oddany w marcu, a później będzie wyposażany w najnowocześniejszy sprzęt, tak, aby jesienią mógł już zacząć działać - informuje prezydent Kielc Bogdan Wenta. - Cieszymy się bardzo, bo wielu inwestorów pyta nas o ten obiekt. Daje on szansę na kształcenie profesjonalnych pracowników - dodaje.

Centrum Kształcenia Zawodowego ma powierzchnię prawie ośmiu tysięcy metrów kwadratowych. Składa się z trzech budynków: dydaktycznego, biurowego oraz dwuczęściowej przestrzeni warsztatowej. Cenne doświadczenie będą zdobywać w nim przyszli pracownicy branży obróbki metalu, mechanicznej, elektronicznej i informatycznej.

- Śmiało możemy powiedzieć, że takiego obiektu nie ma w całym kraju. To, co będzie nas odróżniać, to unikatowe wyposażenie - podkreśla Dominik Kraska, dyrektor CKZ w Kielcach. - Uczniowie będą mieli dostęp np. do obrabiarek cyfrowych pięcioosiowych, które dopiero wchodzą do użycia w zakładach pracy – dodaje.

Koszt budowy i wyposażenia CKZ w Kielcach pochłonie prawie 50 mln zł.