Wigilia dla osób bezdomnych, samotnych i potrzebujących w Kielcach

2021-12-23 21:46
Jedzenie świąteczne
Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Także w tym roku, mimo pandemii, odbędzie się Wigilia dla osób bezdomnych, samotnych i potrzebujących. Spotkanie zostanie zorganizowane w piątek 24.12, na placu przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Spotkanie organizowane jest przede wszystkim dla osób bezdomnych, które przebywają na terenie Kielc w różnych placówkach, między innymi w naszej ogrzewalni przy Ośrodku Interwencyjno - Terapeutycznym. Zapraszamy również osoby samotne, które mają niskie uposażenie i nie stać ich na przygotowanie sobie takiego posiłku. Będzie to okazja także do spotkania się z innymi ludźmi, aby chociaż chwilę pobyć ze sobą i porozmawiać. Przygotowujemy 350 posiłków - mówi Magdalena Gościniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Wszyscy uczestnicy wigilijnego spotkania zostaną poczęstowani zupą grzybową, barszczem czerwonym, smażonym karpiem z ziemniakami i kapustą kiszoną oraz słodką drożdżówką.

Każda z osób otrzyma też paczkę z żywnością przygotowaną przez Caritas Diecezji Kieleckiej i Kielecki Bank Żywności.

Wigilia dla bezdomnych rozpocznie się w piątek o godz.11:00.

Rozdaliśmy świąteczne paczki potrzebującym. Nie brakowało wzruszeń
Sonda
Jak najczęściej składasz życzenia?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE