Galeria zdjęć

Wielkie grzybobranie w Przysusze! Uczestnicy zlotu chwalą się zbiorami i dzielą wrażeniami ze zlotu

2023-09-26 13:12

W niedzielę 24 września zakończył się dziewiąty, ogólnopolski zlot grzybiarzy w Przysusze, kilkanaście kilometrów od granicy województw: mazowieckiego i świętokrzyskiego. Uczestnicy pochwalili się swoimi zbiorami.

Przysucha leży niemal na pograniczu ziemi radomskiej oraz województwa świętokrzyskiego. W tym roku kilkudziesięciu grzybiarzy z różnych części Polski przyjechało na tradycyjny zlot. Zamieszkali na terenie ośrodka wypoczynkowego Marysieńka. Oprócz wypraw w okoliczne lasy mogli liczyć też na dużo atrakcji. Były spotkania, zabawy integracyjne w ośrodku, m.in. konkurs karaoke czy wieczór hawajski.

Debiutanci i weterani na zlocie grzybiarzy w Przysusze

Łucja z Warszawy była najmłodszą uczestniczką zlotu. - Jest z nami po raz siódmy, miała trzy i pół miesiąca jak była z nami po raz pierwszy, Łucja z Warszawy twierdzi, że jest w lesie sucho bo to Przysucha ale uwielbia nasze zloty - mówi Barbara Drubkowska, organizatorka zlotu grzybiarzy w Przysusze.

Janek i Marzena ze Zgierza po raz pierwszy wzięli udział w zlocie ale - jak sami przyznają - na pewno nie ostatni. - Było bosko gdybyśmy mogli, to już pakowalibyśmy się na następny zlot. Uczestnicy byli bardzo mili, panowała rodzinna atmosfera - opowiadali. Danuta i Zbyszek z Żywca również po raz pierwszy wzięli udział w tym wydarzeniu, oni też zapowiedzieli, że przyjadą na kolejne spotkanie w 2024 roku. - Wspaniała atmosfera, świetni zlotowicze, przepyszna kuchnia. Moglibyśmy długo wymieniać to, co spodobało nam się najbardziej - wspominali.

Jubileuszowy zlot grzybiarzy już za rok!

W Przysusze nie brakowało także "weteranów" zlotu. - Uczestniczymy w nim po raz piąty i na pewno nie ostatni. Ośrodek Marysieńka w Toporni spełnienia nasze oczekiwania pod względem komfortu zakwaterowania jak i posiłków które są zawsze świeżo przygotowane. Mamy piękne lasy w których można zbierać grzybki i cieszyć oczy pięknymi widokami. Zlot jest świetnie zorganizowany pod każdym względem. Polecamy wszystkim - zaznaczają Barbara i Arkadiusz z Dąbrowy Górniczej.

Zarówno stali bywalcy zlotu jak i debiutanci już szykują się do przyszłorocznego, jubileuszowego, dziesiątego zlotu. Chwalą organizację i gościnny ośrodek Marysieńka w Toporni.

- Zachęcamy do dołączenia i śledzenia grup "Grzyby-lubię zbierać i je jeść" oraz "Skarby lasu" na Facebooku. To tam znajdziecie zapewne niebawem szczegóły kolejnego X Zlotu Grzybiarzy -zaprasza Barbara Drubkowska, organizatorka wydarzenia.

Świętokrzyskie. Turyści z różnych części Polski zwiedzają Święty Krzyż
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE