Wenta wspiera WOŚP. Na licytację trafił dres z wyjątkowego turnieju

2021-01-28 0:44 MUR
Bogdan Wenta dres WOŚP
Autor: UM Kielce

Dres trenera reprezentacji Polski z pamiętnych mistrzostw świata 2009 w Chorwacji, podczas których biało-czerwoni wywalczyli brązowy medal, na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazał Bogdan Wenta - ówczesny selekcjoner, dziś prezydent Kielc.

Dla Polaków to szczególny turniej, ponieważ kadra narodowa wywalczyła wtedy brązowy medal, zaś sama impreza obfitowała w wiele zwrotów akcji. To właśnie z mistrzostw świata w Chorwacji i meczu z Norwegami pochodzi także słynny cytat byłego selekcjonera: „Mamy 15 sekund, to dużo czasu”. Tuż po tych słowach słynną bramkę na wagę zwycięstwa, rzutem przez całe boisko, zdobył Artur Siódmiak.

- To pamiątka szczególna, bo niosąca za sobą bardzo ciepłe wspomnienia. To też jedno z ostatnich ubrań, z czasów mojej pracy jako selekcjonera kadry narodowej, które posiadam jeszcze w domowej kolekcji. Przy okazji tegorocznych mistrzostw świata w Egipcie, w których bierze udział reprezentacja Polski, wierzę, że wspólnie uda nam się połączyć duże, sportowe emocje z zaangażowaniem w szczytny cel, jakim jest wspieranie WOŚP – napisał na swoim profilu na Facebooku Bogdan Wenta, zachęcając do udziału w licytacji.

Dres reprezentacji Polski z 2009 roku można wylicytować pod tym adresem:https://www.facebook.com/groups/189244829455623/permalink/224357975944308/ [najpierw trzeba jednak, przynajmniej na jakiś czas, zostać użytkownikiem grupy]

Dla WOŚP jedzie rowerem dookoła Polski