Ważna akcja szczepień w Świętokrzyskiem. Zrzucą przynęty z lekiem w środku

2021-10-12 17:01

Niedługo w województwie świętokrzyskim rozpocznie się szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie. W tym czasie miejcie na oku swoje zwierzaki, by nie miały kontaktu z lekiem. Ludziom również nie wolno dotykać pakietów ze szczepionką.

Szczepionki dla lisów zostaną rozrzucone z samolotów na łąkach, polach i w lasach. Lek zatopiony jest w zielono-brązowej przynęcie w kształcie krążka. Ampułka zawiera niezjadliwy wirus wścieklizny, a zjedzona przez lisa chroni go przed chorobą. Celem jest wyeliminowanie ryzyka przenoszenia niebezpiecznego wirusa ze zwierząt na ludzi.

W czasie akcji szczepień pilnujmy naszych pupili, by nie skusiły się na szczepionkę przeznaczoną dla lisów. Ludziom zabrania się deptania zrzuconych pakietów, podnoszenia, przenoszenia czy choćby dotykania. Zapach człowieka sprawia, że lis nie zje przynęty z zatopioną ampułką. Służby zalecają, by każdy kontakt ze szczepionką zgłaszać do lekarza lub do weterynarza.

Akcja szczepień lisów w Świętokrzyskiem rozpocznie się w czwartek 14 października i potrwa do 19 października.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE