Wakacyjny rozkład jazdy autobusów przez cały rok? To możliwe

2022-11-04 13:35
Autobus Kielce
Autor: UM Kielce

B​ez podwyżek cen biletów za komunikację miejską w Kielcach. To kolejna, nieprzegłosowana uchwała podczas minionej sesji Rady Miasta (tj. 3.11). Według Barbary Damian, dyrektor ZTM, podwyżka cen biletów jest konieczna. Inaczej odbije się to na ilości kursów komunikacji miejskiej.

Po raz kolejny już, kieleccy radni odrzucili projekt ustawy o podwyżkach cen za bilety w komunikacji miejskiej. Tym razem, obyło się bez żadnej dyskusji na ten temat. Projektowi sprzeciwiło się aż 18 osób. Za, były tylko cztery osoby: Jarosław Bukowski, Anna Kibortt, Joanna Litwin i Bożena Sieczka.

Tymczasem stawka waloryzacji znowu wzrosła

- Po 15 października otrzymaliśmy nowe wskaźniki waloryzacyjne. Ta stawka znowu wzrosła. Wskaźnik to 102,4. A my mówimy o lekkiej korekcie, jeśli chodzi o ceny biletów. Bo tak jak już przedstawiałam, dla mieszkańców Kielc, przy bilecie okresowym 30-dniowym, to jest 8% podwyżki - informuje dyrektor ZTM Barbara Damian.

Według dyrektor podwyżka cen biletów jest konieczna.

- Albo możemy zafundować mieszkańcom wakacje i wakacyjne rozkłady jazdy przez cały rok, bardzo chciałabym tego uniknąć - dodaje dyrektor.

Po wprowadzeniu podwyżek, miasto Kielce miało uzyskać dodatkowe 4,5 mln złotych.

Protest górników w Warszawie. Świńskie łby przed siedzibą PGE
Sonda
Czy denerwują Cię podwyżki opłat?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE