W Kielcach zaczyna brakować krwi. Apel do honorowych dawców

2020-07-07 17:05 PioR
Krew górników będzie ratować chorych na koronawirusa
Autor: JSW/Dawid Lach W Kielcach zaczyna brakować krwi. Apel do honorowych dawców

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach apeluje o wsparcie. W całym woj. świętokrzyskim zaczyna brakować krwi i to praktycznie wszystkich grup.

W tym momencie najbardziej potrzebni są dawcy z grupami A Rh plus, A Rh minus, B Rh plus, B Rh minus oraz 0 Rh plus. – Z powodu nagłego zwiększenia zapotrzebowania na krew, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prosi krwiodawców o pilne zgłaszanie się do placówek służby krwi na terenie naszego województwo – apelują władze RCKiK w Kielcach.

Krew można codziennie oddawać w siedzibie Centrum przy ul. Jagiellońskiej 66 w Kielcach, a także w oddziałach terenowych w Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu i Skarżysku – Kamiennej oraz na akcjach wyjazdowych. Specjalny autobus w czwartek pojawi się nad zalewem w Sielpi.

Przypomnijmy, że krwiodawcą może zostać osoba w wieku 18-65 lat, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być wypoczęty oraz po spożyciu lekkostrawnego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem.

Wystawa miniaturowych strojów w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.