Ptasi Bufet w Kielcach

i

Autor: M.Cieślikiewicz

W Kielcach stanął Ptasi Bufet

2022-01-11 19:52

Specjalny, edukacyjny automat z karmą dla ptaków znajduje się na Skwerze Szarych Szeregów.​ Takie urządzenia montowane są w wielu miastach w Polsce. Teraz, dzięki przychylności Urzędu Miasta, Ptasi Bufet pojawił się także w Kielcach. O co chodzi w tej akcji?

Chodzi o to, aby poszerzać grono miast, które edukują swoich mieszkańców, w jaki sposób karmić skrzydlatych przyjaciół. Wiemy, że w Kielcach podobnie jak w innych miastach można spotkać osoby, które w trosce o ptaki dokarmiają je mniej lub bardziej regularnie. Niestety, czasami dobre chęci to za mało. Trzeba jeszcze wiedzieć, czym i jak dokarmiać ptaki, by im nie zaszkodzić - mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Na automacie umieszczone są informacje o tym, czym nie można karmić ptaków, a także - czym wolno je dokarmiać.

Ptasi Bufet w Kielcach

i

Autor: M.Cieślikiewicz Ptasi Bufet w Kielcach

Automat wydaje odpowiednią karmę dla ptaków.

Wystarczy wrzucić dwa złote, by otrzymać z takiego bufetu solidną, odpowiednio dobraną porcję karmy. Następnie trzeba ją wysypać na brzeg cieku lub zbiornika wodnego. Ważne jest, by nie wrzucać jej do wody, bo napęcznieje i stanie się niestrawną, tak zwana szkodliwą kulą dla ptactwa - informuje Tomasz Porębski.

Kaczki

i

Autor: M.Cieślikiewicz
Miały zamarznąć, są do adopcji
Sonda
Masz już jakieś plany na ferie zimowe 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE