Uwaga na oszustów! Straszą kwarantanną i podają podejrzane linki

2021-09-24 16:18
Uwaga na oszustów! Straszą kwarantanną i podają podejrzane linki
Autor: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

„Zostales skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny...” a poniżej podejrzany link. Takie SMSy od nadawcy „Kwarantanna” dostają niektórzy mieszkańcy Polski. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach ostrzega, że to fałszywe wiadomości.

Służby wojewody przestrzegają, że nie wolno klikać w przesłany link. To może być próba wyłudzenia danych czy kradzieży innych istotnych informacji z naszych telefonów.

- Przypominamy, że kwarantanna nakładana jest automatycznie przy przekroczeniu granicy lub na podstawie przeprowadzonego wcześniej wywiadu epidemiologicznego przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej - informuje Marzena Chodakowska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego.

Po skierowaniu na kwarantannę osoba faktycznie dostaje SMS ale, jak podaje ŚUW, o innej treści: „Jesteś na kwarantannie. Masz ustawowy obowiązek używania aplikacji Kwarantanna domowa. Jest dostępna w Appstore i Google Play.”

Na czym polega fizjoterapia pacjentów, którzy przeszli COVID-19?
Sonda
Czy według Ciebie warto się szczepić przeciwko koronawirusowi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE