DK78 odcinek Kije- Chmielnik

i

Autor: GDDKiA w Kielcach DK78 odcinek Kije- Chmielnik

Ułatwienia w ruchu na świętokrzyskich drogach krajowych

2021-12-24 9:31

Łatwiej, szybciej i bezpieczniej powinniśmy podróżować w okresie świąteczno-noworocznym po świętokrzyskich drogach krajowych. Na wyremontowanych już odcinkach oraz na tych, na których roboty dobiegają końca, aktualnie ruch odbywa się płynnie bez objazdów i bez większych utrudnień - zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.

Kierowcy mogą już korzystać bez żadnych utrudnień z rozbudowanego około 9-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 78 między Kijami a Chmielnikiem. 

Do skrócenia czasu podróżowania przyczyniło się dodatkowo oddanie do użytkowania wiaduktu nad linią kolejową wybudowanego w ramach inwestycji. Wiadukt zastąpił tradycyjny jednopoziomowy przejazd kolejowy - mówi Małgorzata Pawelec-Buras z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.

Kierowcy mogą  korzystać z dwóch pasów ruchu na nowych mostach w Rudce w ciągu DK9 i w Polanowie na DK79. Zakończyły się zasadnicze roboty prowadzone przez kilka miesięcy pod ruchem wahadłowym sterowanym sygnalizacją świetlną. W związku z kontynuacją prac wykończeniowo-porządkowych mogą wystąpić jedynie krótkotrwałe ograniczenia w ruchu, np. zawężenia jezdni - informuje GDDKiA w Kielcach.

Także w grudniu zakończył się prowadzony pod ruchem wahadłowym remont nawierzchni DK73 w miejscowości Słupia. To kolejny po odcinku DK78 Nagłowice – Kolonia wyremontowany w tym roku fragment drogi krajowej w województwie świętokrzyskim - dodaje Małgorzata Pawelec-Buras z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.

Pijany kierowca BMW pędził S7 z prędkością 169 km/h
Sonda
W jakim gronie spędzasz Wigilię?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE